pls hlásni for mě na..............mmnt neydříw for mrs. cajunQa(sonFilm)..Oo
pls a v sonb..........................Oo

noc z anderzenem

7. října 2008 v 18:11 |  kraviny
mnooo tadyQ byla družinová akce (takovy akce asi 2X za rok)tam jsem byla ale na poslední fotce jsem vyfocená jak malinovy dežo
(černa mikyna a kalhoty orange tričko)

Letos se školní družina poprvé připojila k již osmému ročníku celorepublikové Noci s Andersenem, akci pořádané pro podporu dětského čtenářství.

Sešli jsme se v pátek 28. 3. 2008 v 18.00 hodin, abychom zahájili naši 1. Noc s Andersenem.Na děti čekal bohatý program, který je formou her a soutěží seznámil nejen se životem a dílem H. Ch. Andersena, ale i Karla Čapka a Zdeňka Svěráka.


Nejdříve si děti připomenuly autora, podle kterého je noc nazvána. Prvním úkolem bylo vyhledat na internetu informace z jeho života a díla. Další soutěže, převleky vedoucích a výprava do městské knihovny, kde se četla Pohádka pošťácká, Pohádka vodnická a kniha Dášeňka, měly dětem napovědět, které jméno má být odhaleno. Věřte, že všichni odhalili Karla Čapka.Po večeři se děti ve skupinách rozešly k různým činnostem. Ve školní družině malovaly pod vedením Jany a Káti Barillové trička a logem noci, ve školní knihovně hádaly názvy pohádek a besedovaly o svých nejoblíbenějších knížkách, kreslily obrázky k přečteným pohádkám do společného leporela a našly si čas i na internet.
Zvládaly vše bravurně, ale po 23. hodině už rády uléhaly v aule do spacáků, aby se mohly zaposlouchat do Radovanových radovánek Zdeňka Svěráka. Usnout jsme je ale nenechali, po půlnoci totiž začala noční hra, ve které družstva sbírala indície k poznání všech autorů o nichž v ten večer byla řeč..


poznáváš mistra xichtu?na každy fotce kde je je xycht(ale na tech fotkách ne)


Ráno jsme společně posnídali a rozdáním cen a dárečků od sponzorů jsme akci slavnostně zakončili.


Moc nás těší, že děti odcházely spokojené, obohacené o spoustu nových vědomostí a zážitků.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.